altaltalt

Вітамін В2 (рибофлавін)

вагітність, вагітність і вітаміни, вагітність і харчуванняРибофлавін отримав свою назву за золотисто-жовте забарвлення (flavus - по-латині "жовтий").

 

 

Навіщо він потрібен?

вагітність вітаміни, вагітність харчування, вітамін в2Вітамін В2 відіграє важливу роль в диханні клітин, беручи участь в окисно-відновних процесах і синтезі АТФ (аденозинтрифосфорної кислоти, від якої залежить постачання організму енергією). Можна сказати, що він бере участь в "згоранні" вуглеводів і жирів. Це дуже важливо в період виношування малюка з двох причин. По-перше, з продуктів переробки вуглеводів і жирів синтезуються білки - найважливіший "будівельний матеріал" для побудови тканин плоду. І по-друге, вітамін В2 дозволяє забезпечити достатнє розщеплення жирів і вуглеводів і адекватну прибавку маси тіла. Він бере участь у побудові зорового пурпура, захищає сітківку від надмірного впливу ультрафіолетових променів і разом з вітаміном А забезпечує нормальний зір - гостроту і сприйняття кольору і світла. Крім того, рибофлавін позитивно впливає на стан нервової системи, шкіри та слизових оболонок, стимулює кровотворення. У вітаміну В2 є ще одна важлива функція: він бере участь у засвоєнні організмом заліза, а також у синтезі гемоглобіну. Ось чому дефіцит рибофлавіну часто веде до анемії (недокрів'я). Це важливо пам'ятати майбутнім мамам, у яких потреба в залозі підвищена.

Джерела

Хоча вітамін В2 досить широко поширений в природі і присутній як у тварин, так і в рослинних організмах, зміст його в більшості продуктів харчування невеликий. Тільки пивні дріжджі, печінка і нирки багаті цим вітаміном. У 100 г м'яса його кількість варіює від 0,16 до 0,23 мг, в 100 г молока - від 0,1 до 0,13 мг, а в овочах і фруктах рибофлавіну ще менше. Так що задовольнити добову потребу людини у вітаміні В2 не так вже й легко.

Добова норма

Потреба жінок в рибофлавіні, складова 1,1 мг на день, під час вагітності зростає до 1,4 мг на день, а під час годування грудьми - до 1,6 мг на день.

Дефіцит вітаміну В2

Недолік рибофлавіну (гипорибофлавиноза), як і будь-який інший вітамінний дефіцит, супроводжується загальною слабкістю, занепадом сил. Характерним проявом цього стану є запальні зміни слизової оболонки ротової порожнини: хворобливі тріщини в кутах рота, що покриваються корочками ("Ангулярний стоматит", або, в просторіччі, "заїди"). Язик запалюється: він стає яскраво-червоним, набряклим, сухим, по краях його видно відбитки зубів; хворий скаржиться на відчуття печіння язика і шкіри, іноді - на рясну слинотечу. Уражається і орган зору: очі швидко втомлюються, виникають світлобоязнь, різь в очах, запалення їх слизової оболонки (кон'юнктивіт) і вік (блефарит).

Інший прояв недоліку вітаміну В2 - себорейний дерматит, при якому починає посилено лущиться шкіра на обличчі, в області верхньої губи та носа, навколо повік та на вухах. Особливо актуально це під час вагітності, коли шкіра стає сухою. Вітамін В2 необхідний і для нормального росту плода. Його недолік під час вагітності може призвести до невиношування, появі каліцтв у дітей.

загрузка...